[GLAS SLAVONIJE] SENZACIJA “Zečice” doživjele poraz

18. 04. 2018.

Ništa od ovosezonske obrane dvostruke krune! Nogometašice Osijeka na travnjaku u Solinu zaustavljene su u četvrtfinalu Kupa Hrvatske od ekipe Splita. Posve zasluženo, jer su domaće znatno bolje ušle u igru i već nakon 24 minute, praktički, riješile pitanje pobjednika. Tada je rezultat glasio 3:0 za splitsku ekipu, za koju su pogotke postizale Valušek, Bukač i Balog. Potonja je igračica u 31. minuti drugog poluvremena još jednom svladala vratarku Adamović i tako zapečatila sudbinu Osječanki, koje su jalovim napadima pokušavale popraviti štetu iz prvog dijela igre. U sudačkoj nadoknadi Radeljić je uspjela svladati domaću vratarku Mišetić te tako ublažiti prilično bolan poraz, koji aktualne prvakinje Hrvatske nisu dugo, odnosno godinama, doživjele u državnim okvirima. D.L.

SPLIT 4 (3)
OSIJEK 1 (0)

SOLIN – SC Vranjic. Vrijeme: sunčano. Teren: s umjetnom travom. Gledatelja: 200. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Strijelci: 1:0 Valušek (12), 2:0 Bukač (20), Balog (24), 4:0 Balog (76), 4:1 Radeljić (90+3). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

SPLIT: Mišetić, Dulčić (od 87. Grbavac), Smiljanić, Horvat, Valušek (od 90. Ursić), Lubina, Dujmović (od 71. Kolgjeraj), Conjar (od 89. Čanjevac), Pedić (od 50. Varda), Bukač, Balog

OSIJEK: Adamović, Bulut (od 32. Joščak), Čavić (od 59. Šalek), Nevrkla, Baban, Balić, Bojčić (od 70. Pernar), Andrlić, Radeljić, Lojna, Culek (od 82. Kovač)