[SPORTARENA] 1.HNLŽ: Split pregazio Marjan, Osijek Pregradu

21. 03. 2017.

ŽNK Split je krenuo furiozno i pregazio je gradske rivale ŽNK Marjan. Visoku pobjedu ostvario je i aktualni prvak Osijek.

Počeo je drugi dio 1. HNL za žene. U 10. kolu nije bilo iznenađenja, a najzvučniju utakmicu igrali su gradski rivali Split i Marjan.

Split je u proljetni dio krenuo uraganski i pregazio Marjan s 10:0. Domaći sastav došao je u vodstvo u 29. minuti preko Horvat koja je bila precizna s 11 metara, a već na poluvremenu je na semaforu pisalo 3:0. Uz hat-trick Lubine po dva gola zabile su Valušek i Radanović, a po jedan dodale Bukač i Pedić za visokih 10:0. Marjanke su u drugom dijelu vjerojatno više gledale na sat i molile Boga da oluja što prije prođe. Kako je to izgledalo u Splitu, pogledajte na video sažetku koji donosi Dalmacija Online:

Osijek je rutinski prešao preko Pregrade kao da je i nema. Prvakinje Hrvatske slavile su sa 0:7 i tako mirno započele drugi dio sezone. Katarina Zrinski i Trnavapodijelili su bodove u međimurskom derbiju. Iako je domaći sastav vodio na poluvremenu s 2:0 pogotcima Šćukanec-Hopinski i Krog, Trnava se nije predavala i u drugom dijelu je zabila dva gola preko Videc i Požgaj, te tako odnijela bod iz derbija.

Viktorija je okrenula rezultat u Lepoglavi i kući se vraća s tri boda. Povela je Lepoglava preko Gotal u 8. minuti i uspjela održati svoju prednost do 63. minute. Bivša reprezentativka Hrvatske Bulut vraća stvari na početak, a tri minute kasnije Balić zabija za preokret Viktorije. Konačnih 1:3 postavila je Katunar u 85. minuti.

U iduće kolu sastaju se Lepoglava i Pregrada, Viktorija i Split, Marjan i Neretva, te Trnava i Osijek.

Prva HNL za žene, 10. kolo, rezultati:

Pregrada – Osijek 0:7 (Culek 37, Lojna 54, 80, Joščak 57 (11 m), 59, Radeljić 79, Andrlić 82)

Katarina Zrinski – Trnava 2:2 (Šćukanec-Hopinski 14, Krog 38 – Videc 58, Požgaj 62)

Neretva – Agram 1:6

Split – Marjan 10:0 (Horvat 28 (11 m), Lubina 31, 56, 62, Bukač 46, Valušek 57, 69, Radanović 70, 74, Pedić 75)

Lepoglava – Viktorija 1:3 (Gotal 8 – Bulut 63, Balić 66, Katunar 85)